Wycieczka uczniów klasy III TS do Torunia i Ciechocinka

W dniach 22.10.13r. - 23.10.13r. uczniowie z klasy III TS ZSP nr 1 w Łęczycy uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia i Ciechocinka. Wyjazd młodzieży, dofinansowany w kwocie 1500 zł przez Radę Rodziców naszej szkoły, był formą nagrody dla klasy, która w ubiegłym roku szkolnym - 2012/2013 uzyskała w szkole najwyższą średnią ocen.

W ramach wycieczki i przy pięknej, słonecznej pogodzie, młodzież: zwiedzała z przewodnikiem Toruń, obejrzała seans w Planetarium, dokonała zakupów przepysznych i oryginalnych pierników toruńskich, spacerowała wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego, zwiedzała Dom M. Kopernika, wypiekała własne pierniki, została zapoznana przez przewodnika z historią wypieku pierników i legendami z nimi związanymi. Uczniowie zwiedzili również z przewodnikiem Twierdzę Toruńską Fort IV. Atrakcją był także dla młodzieży zespół trzech tężni solankowych w Ciechocinku.

Opiekunami wycieczki były: p. Urszula Kasierska - wychowawca klasy oraz p. Aldona Figura - Drzewiecka.