Baza sportowa - urządzenia sportowe i sprzęt sportowy

SZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy dysponuje bogatą bazą sportową dla swych uczniów. Są to między innymi:
1. SIŁOWNIA
2. SALA GIMNASTYCZNA
3. SALKA DO TENISA STOŁOWEGO
4. BOISKO DO PIŁKI NOŻNEJ
5. BOISKO DO PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ
6. PIŁKARZYKI (TRAMBAMBULE)
7. SPRZĘT DO ĆWICZEŃ

Z ZAKRESU WSZYSTKICH DYSCYPLIN SPORTOWYCH OBJĘTYCH PROGRAMEM NAUCZANIA
Korzystamy również z obiektów sportowych będących własnością miasta takich, jak:
- Stadion Miejski,
- ORLIK przy ul. M. Konopnickiej.

W trakcie trwania roku szkolnego organizujemy liczne imprezy rekreacyjno - sportowe, prowadzone zarówno na terenie szkoły, jak i poza placówką.
Do najważniejszych należą:

- Turniej Halowej Piłki Nożnej z okazji WOŚP
- Turniej Piłki Siatkowej Plażowej
- Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły
- Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
- Impreza rekreacyjno - sportowa z okazji Dnia Dziecka
- Mistrzostwa na szczeblu powiatowym i wojewódzkim
- Turniej w piłkę siatkową "dwójek"
- Belferiada
- Rajdy piesze

Szkoła posiada wystarczającą ilość sprzętu sportowego do piłki nożnej (piłki, stroje sportowe, profesjonalne bramki przenośne itp.) oraz do lekkiej atletyki (kule, dyski, oszczepy, stopery, taśmy, zestaw do skoku wzwyż, plotki, piłki lekarskie itp.)

Dysponujemy również sprzętem rekreacyjno - sportowym do unihokeja, badmintona, ringo, skakanki i hula hoop.

Nauczyciele wychowania fizycznego wprowadzają na swych zajęciach nowe formy aktywności ruchowej np. PILATES, NORDIC WALKING.

Dla wszystkich chętnych uczniów organizowane są zajęcia pozalekcyjne, na których mogą doskonalić swoje umiejętności w zakresie ulubionych dyscyplin sportowych.
Zapraszamy do obejrzenia naszego zaplecza (galeria)...