XLIII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy wzięli udział w eliminacjach okręgowych XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie malarz - tapeciarz. Eliminacje odbyły się 11 stycznia 2014r. w Toruniu. W eliminacjach tych wzięło udział dwóch uczniów reprezentujących Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy: Kamil Olczak i Janusz Mikołajczyk, oraz dwóch uczniów reprezentujących Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy: Adam Skowroński i Maksymilian Włodarczyk. Wszyscy uczniowie kształcą się w zawodach budowlanych w ZSP nr 1 w Łęczycy. Turniej był podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap trwał 60 minut, w którym uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań zawodowych, natomiast drugi etap trwał 30 minut i w tym etapie uczniowie opisowo rozwiązywali zadanie praktyczne. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. Sześciu najlepszych uczniów z całej Polski weźmie udział w finale centralnym. Dla finalistów przewidziane są atrakcyjne nagrody, które ufundowała Akademia Technik Malarskich z Wrocławia.

Podczas wyjazdu na eliminacje opiekę nad uczniami sprawowało dwóch nauczycieli Kamil Cieśliński i Dariusz Tomczyński.