ZSP NR 1 NA OBCHODACH HUBERTUSA 2013

12 października 2013r. odbyły się w Łęczycy obchody św. Huberta. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy również był obecny na tej, tak ważnej dla myśliwych uroczystości.

Nasza szkoła, jak co roku, miała swoje stoisko, na którym częstowano zdrowym jadłem z nutką jesiennej nostalgii.

Na stoisku ZSP nr 1 w Łęczycy uczennice klasy II Technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych prezentowały eko-dekoracje wykonane z orzechów włoskich, laskowych i arachidowych. Jesienne odcienie brązów orzechów, kasztanów, nasion suszonych roślin w połączeniu ze złotem sprawiają, że zawsze są to oryginalne dekoracje w każdym domu. Uczennice pokazały również, w jaki sposób można wykorzystać surowce spożywcze - nasiona kawy czy liście herbaty do dekorowania domu. Pomysłowe ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem oglądających.

Młodzież przygotowała również wystawę "orzechowe skarby". Propagowała spożywanie orzechów, które stanowią dobre źródło białka, korzystnego tłuszczu, witaminy E, magnezu i potasu. Spożywanie różnorodnych orzechów: włoskich, laskowych, arachidowych, pistacjowych i migdałów, korzystnie wpływa na pracę serca, poprawę pamięci oraz koncentracji.

Zupa grochowa, znana już w całym powiecie, przyciągała największe tłumy spragnionych dobrego jadła łęczycan. Pokazywano również rękodzieło uczniów i nauczycieli. Nasza placówka zawsze podkreśla wartość, czasem mozolnej, ale jakże pięknej pracy człowieka.

ZSP nr 1 w Łęczycy dziękuje uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom kuchni i wszystkim zaangażowanym osobom, za pomoc w przygotowaniu wyjątkowego stoiska szkolnego w dniu święta myśliwych:)

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.