Akcja edukacyjna "Zapal Znicz Pamięci" i oddanie hołdu łęczycanom walczącym w latach 1918-1920

To już nasza październikowa tradycja. W tym miesiącu, od kilku już lat, bierzemy udział w akcji "Zapal Znicz Pamięci". Jak co roku płomieniami palących się zniczy chcieliśmy przypomnieć o zamordowanych Polakach we wrześniu 1939 roku, na obszarach siłą wcielonych do III Rzeszy Niemieckiej - w tym naszej Łęczycy.

W tym roku delegacja uczniów oddała też hołd "Synom Ziemi Łęczyckiej", którzy zginęli w latach 1918-1920 walcząc o wolność i polskość. Przypomnijmy, że tablica epitafijna wmurowana została w 1930 roku we frontową ścianę kościoła św. Andrzeja w Łęczycy. Koordynatorem akcji jest p. Monika Borkowska a w akcji edukacyjnej uczestniczyła delegacja uczniów z klasy IV Tmp.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.