Konkurs Wiedzy o Hymnie Narodowym

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się szkolny konkurs ze znajomości "Mazurka Dąbrowskiego" i jego historii. Organizatorem konkursu byli: dyrektor szkoły p. Jarosław Świtoń i nauczycielka historii p. Monika Borkowska.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wyłoniono cztery osoby z najlepszymi wynikami, które przeszły do II etapu. Po II etapie i dogrywce zwycięzcą konkursu został Piotr Cerk uczeń II klasy technikum. Nagrodę ufundowała dyrekcja szkoły.

Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy na temat historii Hymnu Narodowego, zapoznanie się z dziejami Legionów Polskich we Włoszech oraz losami wybitnych Polaków związanych z tymi wydarzeniami, umacnianie tożsamości narodowej uczniów i wartości patriotycznych poprzez ich związek z historią swojego narodu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.