Szkolenie w ramach programu „Kreatywna Szkoła DEKORAL” w ZSP NR 1 w Łęczycy.

8 listopada 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy w ramach programu „Kreatywna Szkoła DEKORAL” odbyło się szkolenie dla uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Szkolenie prowadzili specjaliści z Akademii Technicznej PPG Deco. Tematy przewodnie szkolenia to: Elewacje - malowanie elewacji i naprawy elewacji uszkodzonych Bezspoinowe systemy ociepleń (ETICS) - zasady poprawnego stosowania ociepleń metodą lekką mokrą; uwarunkowania norm; popełniane błędy oraz usuwanie ich skutków.

Zajęcia podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Na zajęciach praktycznych głównym tematem było nakładanie natryskowe tynków agregatem. Szkolenie cieszyło się dużym zaangażowaniem ze strony uczniów, którzy brali aktywny udział, szczególnie w części praktycznej, gdzie mieli możliwość osobiście wykonywać malowanie natryskowe.

Autorski program Akademii Technicznej PPG Deco „Kreatywna Szkoła DEKORAL” skierowany jest zarówno do uczniów, jaki i nauczycieli szkół budowlanych. W ramach powołanej inicjatywy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy uczestniczy w cyklicznym projekcie szkoleniowym a koordynatorem programu został nauczyciel przedmiotów zawodowych Kamil Cieśliński, który odpowiedzialny jest za współpracę Szkoły z Akademią Techniczną PPG Deco Polska z siedzibą we Wrocławiu. Przygotowany program edukacyjny dostosowany jest do aktualnie panujących standardów umiejętności aplikacyjnych farb tynków i lakierów oraz fachowej wiedzy opartej na najnowszych technologiach i zastosowaniach. Akademia Techniczna PP Deco pragnie wspierać przyszłych wykonawców poprzez pracę z konkretnymi produktami i rozwiązaniami systemowymi, a tym samym wyznaczać dobre trendy w polskim budownictwie, kształtować kierunki rozwoju oraz podwyższać poziom oferowanych usług. Uczestnictwo w programie jest nieodpłatne. Wiąże się jedynie z zaangażowaniem ze strony szkoły i zapewnieniem dogodnych warunków do jego realizacji. W ramach programu w w ZSP Nr 1 w Łęczycy została utworzona pracownia patronacka Akademii Technicznej PPG Deco.

Organizatorami szkolenia byli nauczyciele: Kamil Cieśliński i Andrzej Pawelczyk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.