Warsztaty antynikotynowe w ZSP Nr 1 w Łęczycy

16 listopada 2016r. w klasach pierwszych zostały przeprowadzone warsztaty antynikotynowe pod hasłem "Czy naprawdę warto?". Powiązane były z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada.
Warsztaty podzielone zostały na dwie części. Pierwszą część wprowadzająca poprowadziła pani Magdalena Batarowicz – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łęczycy. Młodzież została zapoznana z wynikami badań naukowych dotyczących zgubnego wpływu na ich organizm palenia nawet niewielkiej ilości papierosów.
W drugiej części zajęć młodzież zapoznała się ze szkodliwym działaniem związków zawartych w papierosie oraz dymie papierosowym na organizm człowieka. Poruszony również został problem biernego palenia wśród dzieci - sytuacji, w której członkowie rodziny są palaczami. Podczas pokazu slajdów młodzież uczestnicząca w warsztatach mogła znaleźć odpowiedzi na pytania: "Czy człowiek sięgający po papierosa jest świadomy tego, co wdycha zaciągając się dymem papierosowym?", "Czy bierne palenie jest niebezpieczne?", "Jak palenie papierosów wpływa bezpośrednio na organizm człowieka?"
Na koniec uczestnicy warsztatów, mogli skorzystać z "kalkulatora palacza", gdzie w prosty sposób przeliczali koszty związane z długotrwałym paleniem. W rezultacie uświadomili sobie jak zgubny i kosztowny jest to nałóg.
Organizatorzy warsztatów: Natalia Granosik, Urszula Kasierska.

Zapraszamy do galerii zdjęć.