ZSP nr 1 w Łęczycy bije rekord!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy już po raz trzeci włączyli się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji Fundacji WOŚP. Tym razem do współpracy zaproszeni zostali uczniowie wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łęczyckiego. 17 października 2016 r. w I Powiatowym Biciu Rekordu w Jednoczesnej Resuscytacji swoich sił próbowali uczniowie ZSP 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy, Gimnazjum w Łęczycy, Gimnazjum w Grabowie oraz Gimnazjum w Świnicach Warckich. Nowy rekord powiatu to ponad 50 osób prowadzących resuscytację na 13 fantomach. Nad prawidłowym przebiegiem działań resuscytacyjnych czuwali nauczyciele szkół biorących udział w wydarzeniu oraz ratownicy medyczni pogotowia FALCK p. Maciej Kaźmierczak i p. Łukasz Domański. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji była p. Anna Błaszczyk - opiekun Szkolnego Koła PCK przy ZSP nr 1 w Łęczycy.
Do bicia rekordu wykorzystano sprzęt będący na wyposażeniu szkół biorących udział w wydarzeniu oraz wypożyczony ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy oraz od p. Łukasza Domańskiego, właściciela firmy szkoleniowej Umiem Pomagam.
Za nagrania video i zdjęcia z wydarzenia odpowiadał p. Adam Sas oraz uczniowie kształcący się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych.
Celem imprezy była integracja uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.