Nie dajmy zginąć NIEZŁOMNYM

Pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze niezłomni - ci, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, tylko nadal walczyli o wolną Polskę i przeciwstawiali się zbrojnie sowietyzacji kraju. Niezłomni przez lata ukrywali się w lasach cierpiąc głód, niedolę oraz nieustanne prześladowania... Podczas lekcji historii przeprowadzonych przez p. Monikę Borkowską przybliżono uczniom postacie "żołnierzy wyklętych" oraz "panien wyklętych". Często zapomina się, że o suwerenną Polskę walczyły też kobiety, można by długo wymieniać: "Inka" (Danuta Siedzikówna), "Danka" (Irena Tomaszewicz), "Dziuńka"(Helena Motylkówna) i wiele innych...Młodzież zmierzyła się też z zadaniami warsztatowymi. Uczniowie poznali także cenę walki za wolną Polskę. Wyklętych spotykały tortury, długoletnie więzienie, obławy, ukryte egzekucje. Nigdy nie uda się zliczyć wszystkich poległych. A zatem - nie dajmy zginąć NIEZŁOMNYM...

Zapraszamy do galerii zdjęć.