"Przywracamy z niepamięci" – Święto Niepodległości w ZSP nr 1 w Łęczycy

10 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy społeczność szkolna uczciła Święto Niepodległości pod hasłem "Przywracamy z niepamięci". Młodzież przy pomocy słów i melodii obudziła wspomnienia z łęczyckich dziejów walki o niepodległość.

Dzieje naszego regionu są nierozerwalnie związane z historią Polski, dlatego też wspominano walki mieszkańców Ziemi Łęczyckiej w Powstaniu Styczniowym. Omówiono także udział naszych przodków w strajku szkolnym z 1905, działalność łęczyckiej Ligi Kobiet, Polskiej Organizacji Wojskowej i Straży Bezpieczeństwa Publicznego oraz wydarzenia z 11 listopada 1918 roku w Łęczycy.

W zadumę nad minionym czasem walk o wolność wprowadziły uczestników pieśni legionowe przy akompaniamencie uczniów. Inscenizację przygotowała p. Monika Borkowska wraz z uczniami ze Szkolnego Koła TMZŁ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.