Projekt edukacyjny "Spotkania z kulturą"

Mamy przyjemność zaprezentować pracę naszych uczniów w ramach projektu edukacyjnego "Spotkania z kulturą". Uczestnikami projektu byli uczniowie klas: III TŻU i III TS. Koordynatorzy: p.Edyta Osmolak i p.Paulina Pustowska.

Projekt był wieloetapowy. Podstawowe cele projektu, to: zainteresowanie uczniów polską kinematografią oraz filmem krótkometrażowym, rozwijanie wrażliwości emocjonalnej poprzez kontakt ze sztuką filmową i muzyczną oraz niesienie pomocy charytatywnej. Uczniowie wspólnie obejrzeli ostatni film Patryka Vegi pt. Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Na zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone warsztaty na temat filmu krótkometrażowego wg autorskiego scenariusza koordynatorów.

Największym wyzwaniem dla klas było zorganizowanie akcji charytatywnej „Karma dla Fafika”, która wsparła szkolną inicjatywę uczniów klasy maturalnej IV THR.

Drugiego grudnia, Dominik Bauer, uczeń kl. III TS, wystąpił z koncertem charytatywnym i pokazał wszystkim swój wielki talent. Dzięki sprzedaży biletów udało nam się zebrać około 270 kg karmy dla psów! Karma będzie przepięknym prezentem dla zwierząt z łęczyckiego schroniska. Dziękujemy za wsparcie akcji :)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.