Projekt edukacyjny "Herbata u Izraela Poznańskiego"

Dla wszystkich zakochanych w Łodzi fragment filmu „Ziemia obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy (1974) na podstawie powieści W. Reymonta pod tym samym tytułem.

SEN O WIELKIEJ ŁODZI ( FanFix 787)

Klasa II TŻU (Technik żywienia i usług gastronomicznych) zakończyła realizację projektu „Herbata u Izraela Poznańskiego”. Nauczyciele odpowiedzialni za prawidłowy przebieg działań: Edyta Osmolak, Elżbieta Sroka, Anna Błaszczyk, Anna Richards.

W ramach projektu uczniowie poznawali m.in. historię Łodzi i rodziny fabrykanta Izraela Poznańskiego, zwiedzali kompleks fabryczny i jego najbliższe otoczenie, a przede wszystkim stworzyli własną herbatę inspirowaną Łodzią. Na zajęciach analizowano również dzieła filmowe z motywem Łodzi, były to: „Ziemia obiecana” w reż. A. Wajdy i „Nasza ulica” M. Latałły. Na zajęciach z języka zawodowego – angielskiego, uczniowie biegle operowali słownictwem związanym z aglomeracją miejską, przestrzenią industrialną – fabryką i jej pracownikami. Przygotowywali w języku angielskim menu – pomysł obiadu dla fabrykanta i robotnika. Zajęcia językowe stanowiły doskonałe przygotowanie do praktyk zawodowych w Hiszpanii, które będą kolejnym wyzwaniem dla młodzieży ZSP nr 1.

Zwieńczeniem projektu było obejrzenie seansu filmowego w Cinema City – „Makbeta” w reż. Justina Kurzela.

Poniżej przedstawiono fotograficzny zapis najważniejszych działań uczestników tego projektu.

I miejsce w konkursie na herbatę inspirowaną Łodzią – "Szalona wanilia",
autorki: Magdalena Bartczak, Daria Marciniak z kl. II TŻU,

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.