Projekt edukacyjny "Dzień dobry. Witamy w Łęczycy!"

Projekt realizowany był w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015.

Organizatorami byli: Edyta Osmolak oraz Adam Sas.

Zaangażowane klasy: I TCM,II TCM oraz IITHR.

Cele projektu:- rozwój kreatywności,- umiejętność wykorzystania technologii informacyjnej,- rozwijanie twórczych pasji,- kształtowanie umiejętności sprzedaży stworzonego przez siebie projektu,- praca nad perswazyjną stroną języka, - przypomnienie, że człowiek jest częścią „małej ojczyzny” i tworzy jej kulturę.

Metody: projektu, problemowa, ćwiczeniowa. Forma pracy: indywidualna i zbiorowa.

Zajęcia warsztatowe przeprowadzono w klasie IITHR, prowadzenie: Edyta Osmolak. Wykorzystano technikę rysunku węglem, ołówkiem, pastelami, malowano farbami olejnymi i akwarelami. Diabeł Boruta był najczęściej wykorzystywanym przez uczniów motywem.

Zajęcia z cyfrowych technologii graficznych prowadził Adam Sas. Zaangażowane klasy: ITCM i IITCM.

Zajęcia przeprowadzono w pracowni komputerowej nr 111.Uczniowie pracowali metodą projektu. Pod kierunkiem nauczyciela tworzyli własne modele „łęczyckiego witacza”, wykorzystując do tego zdobyte wcześniej umiejętności tworzenia prac w programach z pakietu Adobe CS6, w które wyposażona jest pracownia. Dzięki połączeniu technik wizualizacji oraz umiejętności poruszania się w programie Adobe Photoshop CS6, uczniowie stworzyli swoje prace w ciągu 2 zajęć lekcyjnych. Najlepszego „Witacza” zaprojektował Radosław Bartczak, uczeń kl.I TCM.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie, który stanowił część projektu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć warsztatowych przeprowadzonych w klasie II THR.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych przez p. Edytę Osmolak.