Msza Św. w intencji zmarłych górników i pracowników ŁZG.

Z okazji 60-tej rocznicy powstania Łęczyckich Zakładów Górniczych w Łęczycy, w kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła została dziś odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych górników i pracowników ŁZG.

W Mszy Św. uczestniczyli górnicy z byłej kopalni, rodziny górników oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz grupa uczniów z klasy III TPS pod opieką p. Moniki Borkowskiej.

Przypomnijmy - w maju 1955 roku Prezydium Rządu PRL powzięło decyzję o budowie i lokalizacji zagłębia rud żelaza w Powiecie Łęczyckim, a w czerwcu tegoż roku Minister Hutnictwa powołał do życia Łęczyckie Zakłady Górnicze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.