Uczniowie ZSP nr 1 w Łęczycy wyjechali na miesięczne staże do Niemiec.

W niedzielę 2 listopada 2014r.grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wyjechała na wymarzone miesięczne praktyki do Republiki Federalnej Niemiec do Lipska. Na staże wyjechało 24 uczniów czwartych klas technikum, kształcących się w zawodach: technik budownictwa, technik organizacji usług gastronomicznych, technik hotelarstwa oraz kucharz.
Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Praktycznie w Europie”, który został sfinansowany z programu edukacyjnego Unii Europejskiej „Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe.”
Przygotowania do wyjazdu trwały od kilku miesięcy. Wszyscy wyjeżdżający uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego, a także w spotkaniach dotyczących kultury i obyczajów Niemiec.
W czasie najbliższego miesiąca uczniowie będą realizować szczegółowo zaplanowane staże w zakładach pracy związanych z zawodami, w których się kształcą. Młodzież będzie pracować między innymi w Hotelu Royal International, Hotelu Admiral oraz firmie Sodexo Catering &Services. Czeka na nich również wiele atrakcji kulturalnych. W planach jest między innymi zwiedzanie Lipska, wycieczka do Drezna oraz dwudniowy wyjazd do Berlina. W Lipsku będą mieli okazję poczuć ducha wielkiej historii i zobaczyć najwyższą budowlę pomnikową Europy, upamiętniającą największą bitwę okresu napoleońskiego tak zwaną „Bitwę narodów”, która rozegrała się w 1813r., i w której zginął książę Józef Poniatowski.
Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty od pracodawców, a także certyfikat Europass Mobilność (dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim).
Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie wrócą zadowoleni, a zdobyte przez nich umiejętności i doświadczenie pomogą w realizacji zawodowych marzeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.