Szkolimy młodych ratowników!

Uczennice Karolina Majtczak z kl. I THR oraz Marta Klimas z kl. III THK przeprowadziły w Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ul. Belwederskiej 23 w Łęczycy warsztaty pierwszej pomocy dla dzieci. Uczennice przypomniały przedszkolakom numery alarmowe, prawidłowy sposób wezwania pomocy oraz zasady właściwego zachowania na miejscu zdarzenia.

Dzieci miały okazję asystować w bandażowaniu i udzielaniu pomocy przy omdleniu, jak również samodzielnie udzielić pomocy: zabandażować urazy ulubionej lalki lub pluszaka oraz udzielić pomocy omdlałemu koledze.

Zajęcia z maluchami dały uczennicom możliwość sprawdzenia się w roli instruktora. Przekazywanie wiedzy tak młodym odbiorcom wymaga dostosowania treści i formy przekazu do zdolności intelektualnych dzieci, ale też dają wiele satysfakcji ze względu na radość i zaangażowanie maluchów. Uczennice zdały egzamin śpiewająco, a maluchy świetnie bawiły się podczas zajęć.