Podsumowanie akcji krwiodawstwa w ZSP nr 1 w Łęczycy.

W roku szkolnym 2013/2014 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy odbyły się trzy akcje zbiórki krwi: 22.10.2013 r., 08.01.2014 r. oraz 03.04.2014 r.

Krew oddało w sumie 63 uczniów, z czego duży odsetek więcej niż raz. Najbardziej aktywną krwiodawczo klasą była klasa III THK, w której zebrano 21 jednostek krwi od 13 uczniów. Na drugim miejscu uplasowała się klasa III TBUG (14 jednostek krwi od 8 uczniów). Na trzecim – klasa III G (9 jednostek od 8 uczniów).

Akcje krwiodawstwa koordynowane przez p. Annę Błaszczyk, opiekuna Szkolnego Koła PCK, mają na celu promocję idei krwiodawstwa. Uczniowie ZSP nr 1 chętnie dzielą się darem życia zaklętym we krwi. Duży odsetek młodzieży zainteresowany jest systematycznym oddawaniem krwi i uzyskaniem legitymacji honorowego krwiodawcy. Bardzo cieszy fakt, iż na każdej akcji prócz "stałych bywalców pojawiają się uczniowie, którzy krew oddają po raz pierwszy.