Uczniowie ZSP nr 1 w Łęczycy i CKP w Łęczycy na targach budowlanych BUDMA w Poznaniu.

11 marca 2014 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy odwiedziła pawilony wystawiennicze XXIII edycji Targów Budowlanych BUDMA w Poznaniu. Wyjazdy uczniów na Targi są już tradycją szkoły.

Na targach uczniowie zapoznali się z konstrukcjami i materiałami elementów budynku. Poznali nowoczesne izolacje, elewacje, okładziny, przeszklenia, stolarkę otworową a także technikę wentylacji, systemy kominowe, sprzęt budowlany, wyposażenie placu budowy, chemię budowlaną i wiele innych technik i technologii wykonania elementów budynku i budowli.

Targi pełnią funkcję edukacyjną. Odwiedzający mają możliwość zapoznania się z materiałami i technologiami, a także mają okazję do zdobycia wiedzy niezbędnej do realizacji inwestycji, modernizacji lub remontu.

Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań. Poznańskie targi budowlane odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa, będąc dla wystawców skuteczną platformą promocji ich innowacyjnych produktów, a dla zwiedzających uczniów największą i najbardziej komplementarną prezentacją budowlanych technologii jutra.

Uczniowie dostali wiele materiałów i prospektów potrzebnych do nauki w zawodach budowlanych.

Po zwiedzeniu Stoisk budowlanych na targach „BUDMA” udaliśmy się do Galerii w Poznaniu, gdzie poznaliśmy historię budowy, oraz architekturę Starego Browaru. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy „Kamienie na Szaniec” w Multikinie Stary Browar w Poznaniu.

W wycieczce udział brali uczniowie z klas: I G, II G (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i III TB (technik budownictwa). Opiekunami na wycieczce byli nauczyciele: Kamil Cieśliński, Dariusz Tomczyński Anna Tarnowska i Waldemar Czarnecki.

Tekst i zdjęcia: K. Cieśliński